piątek, 29 września, 2023
Banner Top

Wraz z początkiem przyszłego miesiąca czeka nas rewolucja na drogach w całej Polsce. To właśnie wtedy zaczną obowiązywać nowe przepisy ruchu drogowego. Są one o tyle istotne, ponieważ zmieniono kilka kluczowych zapisów. Co się zmieni?

Jedną z najważniejszych zmian jest fakt, że już od przyszłego miesiąca, pierwszeństwo pieszych zostanie znacznie rozszerzone. Wedle nowych przepisów, pieszym będzie przysługiwało pierwszeństwo przed wejściem na pasy. Oznacza to, że jeśli zauważymy pieszych przed przejściem, będziemy zmuszeni ich przepuścić.

Choć nowe przepisy mają w założeniu zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i poprawić relacje między kierowcami i pieszymi, to nie brak głosów mówiących o legislacyjnym chaosie i potencjalnych wymuszeniach drogowych. Z drugiej zaś strony, nowe przepisy gwarantują dodatkową, bardzo potrzebną ochronę pieszym.

(Fot. Pixabay)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz