środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Jazda po autostradzie jest traktowana bardzo po macoszemu na kursie na prawo jazdy. Z tego powodu wielu młodych kierowców ma z nią spory problem.

Podczas kursu na prawo jazdy ustawowo kursant musi pokonać jedynie 4 z 30 godzin po drogach nienależących do terenu zabudowanego. Jest to bardzo mało czasu i niewielu instruktorów wykorzystuje go, by zabrać kursanta na autostradę lub drogę szybkiego ruchu. Z tego powodu młodzi kierowcy nie są często gotowi na prędkości i sposób poruszania się po drogach szybkiego ruchu.

Na pomoc przychodzą Autostrady Wielkopolskie. Ich celem jest nauka jazdy na drogach szybkiego ruchu, szczególnie bezpiecznego włączania się na nich do ruchu, a także wyprzedzania. Najważniejsze jest, by pamiętać, że podstawą jest odpowiednia prędkość, tak by włączając się do ruchu nie spowalniać innych uczestników.

Zdjęcie główne: Schwoaze/pixabay.com

Tagi: , ,
Dumny posiadacz prawa jazdy od nieco ponad roku, który dobrze wie jak trudne są początki dla młodego kierowcy. W internecie obecny od ponad 3 lat, jako dziennikarz i copywriter. Miłośnik Formuły 1 i szybkiej jazdy.

0 Komentarze

Zostaw komentarz