środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Deficyt zawodowych kierowców w Polsce sprawia, że firmy transportowe oferują im naprawdę świetne zarobki. Czy warto rozważyć więc taką posadę?

W Polsce i w całej Europie analitycy zauważają ogromny brak zawodowych kierowców. W kraju nad Wisłą szacuje się, że rynek potrzebuje od 30 do nawet 100 tysięcy kierowców zawodowych, by wypełnić tę wyrwę powodującą często przerwy w łańcuchu dostaw. 

W tak trudnych okolicznościach firmy transportowe są w stanie oferować potencjalnym pracownikom zarobki na poziomie nawet kilkunastu tysięcy złotych brutto miesięcznie. 

Perspektywa większych zarobków bez wątpienia może skłonić wiele osób do rozważenia takich ofert. Warto jednak pamiętać, że bycie zawodowym kierowcą na trasach międzynarodowych wiąże się często z długą rozłąką z najbliższymi oraz niezwykle długim czasem za kółkiem. Warto się więc zastanowić dwa razy, czy to na pewno dobry wybór.

Zdj. główne: Tim Foster/unsplash.com

Młody kierowca, który nadal doskonale pamięta swoje zmagania podczas nauki jazdy. Aktualnie student filologii hiszpańskiej, początkujący dziennikarz motoryzacyjny i pasjonat włoskich oraz japońskich aut.

0 Komentarze

Zostaw komentarz