piątek, 29 września, 2023
Banner Top

Dokładnie 2 września bieżącego roku otwarto nowy oddział Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Tym razem przyszła kolej na Chojnice, miejscowość oddaloną od Gdańska aż o 135 kilometrów. Miasto pomyślało o kandydatach chętnych na prawo jazdy i ułatwiło im zdawanie egzaminu.

Już w ciągu najbliższych kilku dni mieszkańcy Chojnic i okolicznych miast i wsi będą mogli zapisać się na swoje pierwsze jazdy samochodem. Wyjazdy do Gdyni czy Gdańska zajmują cały dzień i nie są komfortowym rozwiązaniem dla kandydatów chcących samodzielnie poruszać się autem.

Chojnicki PORD powstał na terenach dawnej giełdy samochodowej. Koszt tej inwestycji wyniósł władze ponad 2 mln złotych. W ramach tego wydatku powstał budynek administracyjny i plac do jazd testowych.

Już za kilka dni będzie można zdawać w tym miejscu pierwsze egzaminy. Póki co dostępne są jedynie kursy na kategorię B, ale na wiosnę 2021 już zostało zapowiedziane rozszerzenie usług także na kategorię A, czyli motocykle.

– Gdy tylko pojawi się możliwość zapisów na egzaminy w Chojnicach, niezwłocznie Państwa o tym poinformujemy – stwierdza chojnicki PORD.

Jest to spore udogodnienie dla wszystkich zainteresowanych zdaniem egzaminu na prawo jazdy z kategorii B i w przyszłości także A. Inne ośrodki są oddalone od miejscowości nieraz o kilkaset kilometrów. Mieszkańcy już nie kryją, że pozytywnie odebrali decyzję władz.

freepik.com

Tagi: , ,
Motoryzacja to jej największa pasja. Uwielbia jeździć na spoty i oglądać klasyczne auta. W swoim garażu ma kilka egzemplarzy zabytkowych wozów. Jest zawodową copywriterką i fotografką, która nigdy nie rozstaje się ze swoim aparatem. Współpracowała z wieloma serwisami motoryzacyjnymi, w tym m.in. Moto.pl

0 Komentarze

Zostaw komentarz