sobota, 3 czerwca, 2023
Banner Top

Tylko w zeszłym roku, mundurowi zatrzymali blisko pięć tysięcy młodych osób nie posiadających stosownych uprawnień. Jak się okazuje, wzrost podobnych przypadków w porównaniu z latami ubiegłymi wynosi aż 30%!

Według danych niderlandzkiej prokuratury, w 2020 roku aż 5130 nieletnich zostało ukaranych grzywną za prowadzenie pojazdu bez posiadania uprawnień. W poprzednich latach było to odpowiednio 4066 i 4115 osób. Co ciekawe, najmłodsi mieli tylko 12 lat!

Niestety, to prawie normalne zachowanie. Podczas pandemii nuda wśród młodych ludzi jest jeszcze większa, a egzaminy na prawo jazdy były odwołane. Młodzi ludzie robią to impulsywnie, nie zastanawiając się dokładnie nad konsekwencjami. Nie zdają sobie sprawy z tego, że nie są ubezpieczeni, a jeśli zostaną złapani, to będą ukarani.

przekazała Rosanne Som de Cerff z fundacji Halt

Według kobiety, młodzież uważa takie zachowania za całkowicie normalne – w końcu rówieśnicy też to robią. Trudno było się spodziewać tak ogromnego społecznego problemu w Holandii. Jak tamtejsze władze powinny sobie poradzić z zaistniałą sytuacją?

(Fot. Pixabay)

Tagi: , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz