środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Marek Staszczyk, dyrektor tamtejszego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, oficjalnie odniósł się do najnowszych doniesień medialnych dotyczących dyskryminacji wskazanych kursantów.

Dyrektor toruńskiego ośrodka wystosunkował oficjalne oświadczenie. Oto jego treść:

W swojej zawodowej działalności egzaminatorzy są niezależni, podejmują niezawisłe decyzje. Co więcej, egzaminatorom nie wolno podlegać naciskom ani wpływom, w tym zarówno ze strony przedstawicieli ośrodków szkolenia kierowców, jak i kierownictwa. WORD oświadcza, że w żadnym przypadku nie dochodziło do jakiejkolwiek dyskryminacji ośrodka szkolenia kierowców. Potwierdzają to wskaźniki zdawalności, które są wartościami obiektywnymi oraz mierzalnymi i dowodzą porównywalnej zdawalności na pojazdach ośrodków szkolenia kierowców i na pojazdach WORD. Osoby egzaminowane mogą zawsze zdawać egzamin pojazdem, według własnego wyboru, co wynika z przepisów prawa.

Oświadczenie

Oficjalne odniesienie się do kontrowersji nie wystarczy akurat w tej sprawie – prokuratura poinformowała o wszczęciu śledztwa.

(Fot. WORD Poznań/ilustracyjne)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz