piątek, 29 września, 2023
Banner Top

Choć w przyszłym roku nie będzie większych zmian w egzaminach na prawo jazdy, w przepisach wprowadzono kilka pomniejszych korekt.

Egzamin na prawo jazdy 2022 – na czym polegają zmiany?

Przepisy związane z prawem jazdy w 2022 roku zmienią się tak naprawdę kosmetycznie, lecz będą one miały spore znaczenie zarówno dla egzaminatorów, jak i osób zdających na prawo jazdy.

Przede wszystkim zmniejszeniu ulegnie przerwa dla egzaminatorów. Do tej pory kolejnego kandydata mógł on przyjąć po 50 minutach, lecz po zmianach będzie to odstęp 45 minut. Nieodbyty egzamin nie będzie się również wliczać do liczby egzaminów, które może w ciągu dnia przeprowadzić jeden egzaminator.

Pewne ułatwienia otrzymają także osoby z dysleksją w trakcie egzaminu teoretycznego – będą mogły poprosić egzaminatora o przeczytanie pytania wyświetlanego na monitorze. Niestety możemy się również spodziewać wzrostu cen za poszczególne egzaminy.

Zdjęcie główne: Orkun Azap/unsplash.com

Tagi: , , ,
Młody kierowca, który nadal doskonale pamięta swoje zmagania podczas nauki jazdy. Aktualnie student filologii hiszpańskiej, początkujący dziennikarz motoryzacyjny i pasjonat włoskich oraz japońskich aut.

0 Komentarze

Zostaw komentarz