piątek, 29 września, 2023
Banner Top

Złe wieści dla osób, które czeka egzamin na prawo jazdy! Opłata za niego ma wzrosnąć. Ile będzie wynosić po zmianach?

Od pewnego czasu coraz częściej pojawiają się plotki dotyczące podwyżek cen za egzaminy na prawo jazdy. Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż obecne stawki maksymalne obowiązują od 2011 roku i nie zmieniły się mimo obecnej sytuacji gospodarczej.

W związku z tym rząd planuje wprowadzenie ustawy, która podwyższy maksymalne opłaty za egzaminy na prawo jazdy. Jej wprowadzenie planuje się najwcześniej od 2024 roku. Ile mają wynosić nowe stawki?

Stawka za egzamin teoretyczny ma wynosić do 50 złotych. Droższy ma się też stać egzamin praktyczny. Jego cena wzrośnie do 200 złotych w przypadku kategorii AM, A1, A2, A, B, C1, D1 oraz T. Za kategorie B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E oraz D1+E zapłacimy z kolei nawet do 250 złotych. W ten sposób WORD-y w całym kraju mają zyskać dodatkowe środki, które są potrzebne do ich funkcjonowania. 

Zdjęcie główne: Lukasz Radziejewski/unsplash.com

Tagi: , , , ,
Dumny posiadacz prawa jazdy od nieco ponad roku, który dobrze wie jak trudne są początki dla młodego kierowcy. W internecie obecny od ponad 3 lat, jako dziennikarz i copywriter. Miłośnik Formuły 1 i szybkiej jazdy.

0 Komentarze

Zostaw komentarz