piątek, 22 września, 2023
Banner Top

W całym kraju policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Nadrzędnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa właśnie tej grupie. Policjanci podkreślają, że, pomimo akcji, będą reagować na każde zachowania niezgodne z prawem.

Funkcjonariusze wydziału drogowego zwracają szczególną uwagę zarówno na zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego (są to między innymi piesi, rowerzyści, kierujący hulajnogami elektrycznymi, czy motocykliści), jak i zachowanie samych zainteresowanych.

Szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, w których ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń drogowych jest na poziomie przekraczającym dopuszczalną normę – przejścia dla pieszych czy przejazdy dla rowerzystów usytuowane przy drogach o dużym natężeniu.

(Fot. Policja)

Tagi: , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz