środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Media lubią pochylać się nad statystykami dotyczącymi wypadków drogowych. Najnowsze dane zmieniają trochę obraz debaty, która toczy się od lat.

Kierowcy, którzy najczęściej są przyczyną wypadków

Wiele ostatnimi czasy słyszy się o tym, że polski rząd planuje wprowadzenie nowych przepisów, które mają utrudnić zdawalność egzaminów na prawo jazdy, a także wymusić na młodych kierowcach przeprowadzanie dodatkowych szkoleń. Najnowsze statystyki pokazują jednak, że to nie w tej grupie wiekowej mieści się najwięcej sprawców wypadków.

Według najnowszych danych mężczyźni spowodowali w Polsce 73,6% wypadków. Okazuje się jednak, iż najczęściej są to osoby nie w wieku 18–24, a 25–39 lat. Oczywiście ma to powiązanie z faktem, iż to właśnie w tej grupie znajdziemy najwięcej kierowców, lecz okazuje się, że to niekoniecznie najmłodsi mają najwięcej za uszami.

Zdj. główne: Clark Van Der Beken/unsplash.com

Tagi: ,
Młody kierowca, który nadal doskonale pamięta swoje zmagania podczas nauki jazdy. Aktualnie student filologii hiszpańskiej, początkujący dziennikarz motoryzacyjny i pasjonat włoskich oraz japońskich aut.

0 Komentarze

Zostaw komentarz