czwartek, 26 stycznia, 2023
Banner Top

Nowy taryfikator wprowadzony na początku tego roku stał się bezwzględny dla osób, które jeżdżą na motocyklach bez ważnego prawa jazdy.

Co grozi za jazdę motocyklem bez prawka?

Od stycznia jednym z najważniejszych tematów w debacie publicznej jest nowy taryfikator, który o wiele surowiej karze za wykroczenia drogowe. Jak się okazuje, przykre konsekwencje mogą spotkać również osoby, które po drogach jeżdżą motocyklem bez prawa jazdy. Jak poważne?

Jeden z punktów zaktualizowanego Kodeksu drogowego mówi o tym, iż w przypadku braku ważnego prawa jazdy podczas kontroli kierowca otrzymuje mandat w wysokości 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Warto dodać – wszelkich pojazdów. Jeżeli więc podczas jazdy motocyklem bez prawka złapie Cię policja, nie będziesz mógł dodatkowo jeździć autem ani jakimkolwiek innym pojazdem mechanicznym.

Zdjęcie główne: Harley-Davidson/unsplash.com

Tagi: , , ,
Kamil Niewiński
Młody kierowca, który nadal doskonale pamięta swoje zmagania podczas nauki jazdy. Aktualnie student filologii hiszpańskiej, początkujący dziennikarz motoryzacyjny i pasjonat włoskich oraz japońskich aut.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz