poniedziałek, Październik 25, 2021
Banner Top

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Problem ten nabiera znaczenia zwłaszcza jesienią, kiedy pogarsza się widoczność na drodze.

Prawidłowe działanie świateł zależy od właściwego ustawienia ich wysokości, prawidłowego rozkładu granicy światła i cienia, oraz natężenia emitowanego światła.

Wielu kierowców zapomina o tym jakże ważnym punkcie wyposażenia samochodu. Światła często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego też, w ramach kampanii, odbędą się dni otwarte na stacjach kontroli pojazdów funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego.

Kierowcy mają jeszcze dwie okazje by wykonać darmowe badanie lamp – 7 i 21 listopada tego roku. Aby dotrzeć do odpowiedniej stacji kontroli pojazdów wystarczy posłużyć się aplikacją na telefon “Yanosik”.

(Photo by Clem Onojeghuo on Unsplash)

Tagi: , , ,
Szymon Kaźmierczak
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz