piątek, 22 września, 2023
Banner Top

Na polskich drogach wielu kierowców korzysta z bezterminowego prawa jazdy. Kiedy i dlaczego będą musieli je wymienić? Kto oprócz nich musi tego dokonać?

Kierowcy starszej daty są przyzwyczajeni do bezterminowego prawa jazdy. Taka przyjemność już nie obowiązuje i najmłodsi użytkownicy dróg otrzymują uprawnienia na okres 15 lat lub mniej w wypadku przeciwwskazań medycznych. Jednak obowiązek wymiany prawa jazdy dotknie też kierowców z bezterminowymi uprawnieniami.

Masowa wymiana praw jazdy ma mieć miejsce w latach 2028–2033 i wynika z tego, że wprowadzony zostanie nowy wzór. Nie oznacza to jednak konieczności przeprowadzania badań lekarskich. Obowiązek ten mają jednak kierowcy z uprawnieniami wydanymi po 19 stycznia 2013 roku. W ich wypadku datą ważności prawa jazdy będzie ważność aktualnych badań lekarskich.

Zdjęcie główne: Robfoto/pixabay.com

Tagi: , ,
Dumny posiadacz prawa jazdy od nieco ponad roku, który dobrze wie jak trudne są początki dla młodego kierowcy. W internecie obecny od ponad 3 lat, jako dziennikarz i copywriter. Miłośnik Formuły 1 i szybkiej jazdy.

0 Komentarze

Zostaw komentarz