sobota, 3 czerwca, 2023
Banner Top

Policjanci Komendy Policji w Kaliszu zatrzymali kobietę poruszającą się samochodem marki Mercedes. W wyniku kontroli okazało się, że kobieta została pozbawiona uprawnień z powodu przekroczenia limitu przewinień. Sprawa trafiła do sądu.

Jak przekazała asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu – podczas kontroli w systemach informatycznych okazało się, że wobec kierującej została wydana w 2018 roku decyzja administracyjna o cofnięciu uprawnień. Kobieta jako młody kierowca w okresie próbnym, popełniła trzy wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

By ponownie wsiąść za kółko zgodnie z prawem kobieta musiała ponownie udać się na egzamin prawa jazdy. Teraz musi ponieść konsekwencje swoich działań.

Warto przypomnieć, że w ciągu dwóch lat od wystawienia prawa jazdy, tzw. młody kierowca nie może dopuścić się przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu komunikacji lub trzech wykroczeń powodujących zagrożenie w ruchu drogowym.

(fot. policja.gov.pl)

Tagi: , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz