piątek, 22 września, 2023
Banner Top

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie rozwiązał nie lada problem i wydał wyrok ważny dla tysięcy polskich kierowców.

Zdobyłeś bezterminowe prawo jazdy, ale uzyskałeś nowe uprawnienia i po wymianie blankietu pojawiła się data ważności? Z pewnością ucieszy Cię rezultat tej dysputy sądowej.

Pewien mężczyzna w roku 2001 zdobył bezterminowe prawo jazdy, jednak po zdaniu egzaminu na kategorię C+E w roku 2020, przyznano mu zaktualizowany dowód prawa jazdy, które opatrzone zostało datą ważności kategorii C na 3 września 2024 roku.

Kierowca zareagował natychmiastowo i wystosował oficjalne wezwanie do starosty w celu usunięcia naruszania prawa polegającego na wpisaniu w dokumencie daty ważności przysługujących mu uprawnień kategorii C.

Startosta odmówił, a jednym z kluczowych argumentów była data badania psychologicznego. W rezultacie, kierowca zdecydował się złożyć wniosek do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie.

Sąd przychylił się do racji kierowcy i stwierdził – „[decyzja starosty] została podjęta z istotnym naruszeniem obowiązujących regulacji, a więc w sposób bezskuteczny”. W ocenie sądu zmiany nie mogą dotyczyć posiadanych wcześniej uprawnień.

(Photo by Bill Oxford on Unsplash)

Tagi: , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz