środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Zielonogórski oddział SPEED zatrzymał 20-latka, który poruszał się z prędkością 121 km/h na obszarze zabudowanym. Z powodu szeregu wykroczeń, kierowca otrzymał 30 punktów karnych, a funkcjonariusze zatrzymali jego uprawnienia.

Informację podał podinsp. Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

– Do wydarzenia doszło 15 grudnia o godzine 07:40 w Płotach pod Zieloną Górą. Funkcjonariusze grupy SPEED zauważyli pojazd marki Alfa Romeo poruszający się z dużą prędkością – przekazał podinspektor Maludy.

Nie dość, że 20-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 70 km/h, to wyprzedził inne pojazdy uczestniczące w ruchu na przejściu dla pieszych oraz na podwójnej ciągłej.

Młody kierowca otrzymał po 10 punktów karnych za każde z popełnionych wykroczeń. Co więcej, z powodu nadzwyczajnych okoliczności, mężczyzna będzie zmuszony powtórnie podejść do egzaminu na prawo jazdy, by zasiąść za kółko.

(Fot. Policja)

Tagi: , , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz