piątek, 22 września, 2023
Banner Top

Zgadza się, podobny zapis możemy znaleźć w oficjalnym taryfikatorze mandatów. Jak tłumaczą policjanci, to kolejny element nowych kontroli policyjnych. Czy na pewno nie powinniśmy zaprzątać sobie tym głowy?

Tak wysoki mandat otrzyma kierowca, który nie dostosuje się do poleceń policjanta podczas kontroli drogowej – nie będziemy trzymali rąk na kierownicy bądź nieproszeni wysiądziemy z samochodu. Warto zauważyć, że choć podobne przepisy istnieją od dawna, to dopiero niedawno trafiły do prawa resortowego.

Jak zapewniają policjanci, kierowcy nie powinni się przejmować nowymi zapisami. 500 złotowy mandat grozi tylko w przypadku kontroli, podczas której jesteśmy przyzwyczajeni do obowiązku stosowania się do poleceń mundurowych.

Kolejną częścia zmian w prawie jest także spisywanie przez policjanta przebiegu samochodu i wprowadzenie do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

(Fot. Policja)

Tagi: , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz