środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Taryfikator na rok 2022 nie bez powodu może zszokować przeciętnego polskiego kierowcę – takich podwyżek nie doświadczyliśmy jeszcze nigdy.

Za co i ile będziemy musieli płacić?

Stawki mandatów, które wejdą w życie w 2022 roku, przez wielu są nazywane drakońskimi. Pochylmy się zresztą nad paroma przykładami. Za przekroczenie prędkości o 30 km/h otrzymamy mandat w wysokości aż 1500 złotych – do tej pory było to 300 zł. Spowodowanie kolizji również będzie nas kosztować 1500 złotych, tak samo jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Omijanie opuszczonych szlabanów to kara 2000 złotych, a za wyprzedzanie na linii ciągłej lub przejeździe kolejowym – 1000 złotych.

Patrząc na powyższe przykłady, zaskoczyć może fakt, iż za jazdę bez uprawnień mandat wynosi „jedynie” 1000 zł. Dodatkowo za utajenie sprawcy wykroczenia nasze konto może schudnąć o nawet 8000 zł, a za recydywę (to samo przewinienie w przeciągu dwóch lat) kara wzrośnie dwukrotnie.

Zdjęcie główne: Fred Moon/unsplash.com

Tagi: , , ,
Młody kierowca, który nadal doskonale pamięta swoje zmagania podczas nauki jazdy. Aktualnie student filologii hiszpańskiej, początkujący dziennikarz motoryzacyjny i pasjonat włoskich oraz japońskich aut.

0 Komentarze

Zostaw komentarz