piątek, 29 września, 2023
Banner Top

Gąszcz nowych przepisów i chaos związany ze zmianami może przyprawić o ból głowy i spore tarapaty – zwłaszcza dla kierowców, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na drodze. Sprawdź, co się niedługo zmieni!

Wedle najnowszych przepisów ustawy ruchu drogowego, które mają wejść w życiu już z początkiem czerwca, poruszając się po drogach szybkiego ruchu takich jak autostrady czy też drogi ekspresowe, dystans między Tobą a poprzedzającym Cię pojazdem powinna wynosić dokładnie połowę prędkości wyrażonej w metrach.

Co oznacza to w praktyce? Jadąc ekspresówką z prędkością 100 km/h powinniśmy zachować odstęp 50 metrów od kierowcy jadącego bezpośrednio przed Tobą.

Dlaczego zdecydowano się wprowadzić ów przepisy? Głównym celem nowelizacji prawa jest walka z niebezpiecznymi zachowaniami kierowców, którzy nierzadko poruszają się „zderzak w zderzak” próbując wyprzedzić kolejne pojazdy.

(Photo by Markus Spiske on Unsplash)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz