piątek, 29 września, 2023
Banner Top

Według oficjalnego stanowiska, stawki inkasowane za obowiązkowy przegląd techniczny nie zmieniły się od 17 lat. W ostatnim czasie, resort infrastruktury odpowiedział na interpelację w sprawie nowelizacji przepisów regulujacych opłaty za obowiązkowe przeglądy…

Przyzwyczailiśmy się do stałych cen usługi wykonania przeglądu pojazdów w lokalnej stacji kontroli pojazdów. Dla przypomnienia, obecnie właściciel osobówki zapłaci 99, a motocyklista 63 złote. Cennik stawek został ustalony jeszcze w 2004 roku i od tamtego czasu pozostawały niezmienione, pomimo tego, że branża kontroli pojazdów od kilku lat wnosiła o zmianę przepisów.

Nic w tym dziwnego, galopująca inflacja i powiększająca się stawka minimalnego wynagrodzenia sprawia, że biznes staje się coraz mniej opłacalny. Jakby tego było mało, na stacje kontroli pojazdów nałożono nowe wymagania.

Resort w odpowiedzi na interpelację nie przekazał jasnego stanowiska. Wszystko wskazuje na to, że temat cały czas jest tematem gorącej dyskusji wewnątrz Ministerstwa.

(Fot. Pixabay)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz