środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Nowe przepisy uderzą praktycznie w każdego. Od teraz wszelkie wykroczenia są znacznie bardziej dotkliwe i mogą skończyć się szybszą utratą prawa jazdy – w szczególności w przypadku młodych kierowców. 

2022 rok to moment tragiczny dla wielu kierowców. Od stycznia podniesiono mandaty, które teraz jednorazowo mogą wynosić do 5000 złotych, a niektóre wykroczenia są warte aż 2500 złotych. Od września z kolei w życie wejdą nowe przepisy, które jeszcze bardziej napsują krwi, zwłaszcza młodym kierowcom. 

Za młodego kierowcę uznaje się takiego, który ma prawo jazdy krócej niż rok. Żeby stracił on prawo jazdy, musi zebrać 20, a nie 24 punkty karne, a ponadto uzbieranie takiej liczby oznacza konieczność zdania obu egzaminów od nowa. Do tej pory za jednym razem możliwe było otrzymanie „jedynie” 10 punktów karnych. Od września liczba ta wzrośnie aż do 15, a ponadto niektóre wykroczenia będą karane ostrzej niż do tej pory. 

Zdjęcie główne: Scott Rodgerson/unsplash.com

Tagi: , , ,
Dumny posiadacz prawa jazdy od nieco ponad roku, który dobrze wie jak trudne są początki dla młodego kierowcy. W internecie obecny od ponad 3 lat, jako dziennikarz i copywriter. Miłośnik Formuły 1 i szybkiej jazdy.

0 Komentarze

Zostaw komentarz