wtorek, 7 lutego, 2023
Banner Top

Większość kierowców wie, że na kategorię B można poruszać się pojazdami o masie do 3,5 tony oraz motocyklami do pojemności 125 cm3. Co ciekawe, to niejedyne motocykle, które możesz prowadzić po zdaniu prawka.

Zmiany przepisów z 2018, 19 i 20 roku pozwoliły na rozszerzenie liczby pojazdów, którymi możemy się poruszać. Wśród nich jest np. motocykl trójkołowy z homologacją L5e. Co ciekawe, nie ma tu ograniczenia w pojemności silnika, a wyłącznie rozstawieniu osi (nie mniej niż 460mm). Do tej kategorii wpisują się niektóre Harleye-Davidsony!

Kategoria B umożliwia Ci również prowadzenie quada. Pamiętaj jednak, że musisz wcześniej zarejestrować pojazd! Oczywiście, nie ma co wspominać o skuterach czy motorynkach z szeregu uprawnień na kat. AM. Te są od dawna dozwolone dla kierowców aut osobowych.

Tagi: , , ,
Marcin Lewicki
Prawo jazdy zdał dawno temu, ale świetnie pamięta egzaminacyjny stres. Wielki fan motoryzacji. Od ponad 10 lat związany z mediami w różnych rolach – najczęściej jako dziennikarz. Współpracownik UMK w Toruniu, gdzie uczy młodych adeptów dziennikarstwa. Copywriter, przedsiębiorca i miłośnik ruskich pierogów.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz