sobota, 3 czerwca, 2023
Banner Top

Kursanci nie mają obecnie łatwego życia. Przyszli kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu nowelizacji ustawy dotyczącej egzaminowania kierowców. W niektórych przypadkach egzaminy odbywają się po kilku miesiącach.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 28 czerwca 2019 r. w sprawie egzaminowania okazało się klęską nie tylko dla Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ale również dla wszystkich kursantów próbujących uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami.

Jak przekazał poseł Jan Kanthak – wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego nie były przygotowane na tak dynamicznie wprowadzone zmiany, które przełożyły się na pogorszenie aspektów finansowych oraz organizacyjnych.

Na domiar złego, wprowadzenie strefy czerwonej na terenie całego kraju powoduje kolejne opóźnienia. Z powodu wprowadzonego reżimu sanitarnego, terminy egzaminów znacznie się wydłużyły paraliżując tym samym proces wydawania uprawnień.

(By Oregon Department of Transportation – Drive testUploaded by AlbertHerring, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29548221)

Tagi: , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz