środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Rębak marki Albach Diamant 2000 poruszał się autostradą A1. Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi „Pojazd nie był zarejestrowany, a jego kierujący nie posiadał stosownych uprawnień”.

Przypadek sprawił, że policjanci patrolujący odcinek autostrady A1 w Łódzkiem natrafili na ogromną maszynę leśną wjeżdżającą na Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) Wiśniowa Góra.

Jak tłumaczy Łódzka Komenda – podczas kontroli okazało się, że był to kombajn leśny, tak zwany rębak. Maszyna marki Albach Diamant 2000 służy do przemysłowego przetwarzania pni i korzeni na zrębki. Mimo ogromnej masy 32 ton, 700-konny silnik jest w stanie rozpędzić tego kolosa do 70 km na godz., co teoretycznie pozwala mu na wjazd na autostrady.

Jednakże, pojazd nie był wcześniej zarejestrowany na terenie Polski, co wyklucza go z ruchu po drogach publicznych. Co więcej, kierujący kombajnem nie posiadał stosownych uprawnień.

(Fot. KMP Łódź)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz