wtorek, 7 lutego, 2023
Banner Top

Jak wszyscy doskonale wiemy, 1. czerwca weszły w życie poważny zmiany w prawie o ruchu drogowym. Choć, w teorii, mają poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach, to eksperci Rzecznika Finansowego zwracają uwagę na fakt, że ubezpieczyciele mogą obniżać odszkodowania z powodu przyczynienia się do wypadku przez pieszego!

Według oficjalnych policyjnych statystyk, w samym 2020 roku na przejściu dla pieszych zdarzyło się 2871 wypadków. Ucierpiało w nich 3007 osób, z czego aż 213. straciło życie. Pod tym względem nie ma więc wątpliwości, że regulacje prawne prosiły się o wprowadzenie w życie.

Niemniej jednak, warto pamiętać, że pieszy potrącony przez samochód, z powodu korzystania z urządzeń elektronicznych podczas pokonywania przejścia, może otrzymać obniżone świadczenie wypłacane przez ubezpieczyciela.

Warto wspomnieć, że o skali pomniejszenia wypłaty odszkodowania zdecydują sądy. Jak na razie trudno określić o jaki procent ubezpieczyciele będą chcieli obniżyć wypłacane kwoty.

(Fot. Pixabay)

Tagi: , , ,
Szymon Kaźmierczak
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz