niedziela, 2 kwietnia, 2023
Banner Top

Jak wszyscy doskonale wiemy, 1 czerwca weszły w życie nowe przepisy w ramach Kodeksu Drogowego. Do najważniejszych zmian należy pierwszeństwo pieszych, czy zakaz jazdy “na zderzaku”. Nie mniej, mało kto zdaje sobie sprawę, że pojawiły się zapisy odnoszące się do egzaminu na prawo jazdy…

Nowelizacja prawa o ruchu drogowego działa już w pełni od tygodnia. Wszyscy już zdążyliśmy się przyzwyczaić do wprowadzonego pierwszeństwa pieszych obowiązującego przed wejściem na pasy, ujednolicenia prędkości w terenie zabudowanym, czy też obowiązku utrzymania odległości od poprzedzającego pojazdu wynoszącej połowę prędkości wyrażonej w metrach.

Jak się okazuje, również WORD-y ucierpiały na nowelizacji. Chaos wśród kursantów i ośrodków wynika wyłącznie z braku obiegu informacji odnośnie tego na jakiej podstawie mają być zdawane egzaminy. Jak na razie wiadomo tylko, że wycofana została pula 200 pytań.

Z racji braku komunikacji między resortem i WORD-ami, Ci ostatni nie przerwali egzaminów. Nie wiadomo jednak, jakie konsekwencje prawne spotkają egzaminatorów i kursantów.

(Fot. Pixabay)

Tagi: , , ,
Szymon Kaźmierczak
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz