środa, 22 marca, 2023
Banner Top

Do Sejmu wpłyneła petycja odnosząca się do kwestii niebezpiecznych zachowań kierowców na drodze. Autorzy apelują o zatrzymanie prawa jazdy w przypadku wykrycia niestosownego zachowania.

Sejmowej komisji ds. petycji został przedłożony projekt ustawy z prośbą o wprowadzenie zmian w ustawie Prawo o ruchu drogowym.

Zmiany dotyczą dopisania trzech nowych przesłanek, które zobowiązywałyby funkcjonariuszy do zatrzymania kierujacemu uprawnień.

Zachowania, które podlegałyby sankcjonowaniu

  • W przypadku zajechania drogi innemu pojazdowi, w celu zmuszenia kierującego nim do zatrzymania lub gwałtownego zmniejszenia prędkości.
  • W przypadku zajechania zatrzymania i opuszczenia pojazdu przez kierującego nim lub jego pasażerów, z zamiarem znieważenia lub naruszenia nietykalności cielesnej kierującego innym pojazdem lub jego pasażerów.
  • W przypadku uszkodzenia pojazdu innego uczestnika ruchu drogowego lub w celu złośliwego uniemożliwienia kontynuowania mu jazdy.

Uważacie, że to dobry pomysł?

(By Marcin Otorowski~commonswiki – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=632447)

Tagi: , , , ,
Szymon Kaźmierczak
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz