piątek, 22 września, 2023
Banner Top

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy charakteryzuje się tym, że zmienia się niezwykle często. Wiemy już, że pojawią się na nim nowe pytania. Czego można się spodziewać?

21 października 2022 roku w Rządowym Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia, który dotyczy komisji do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych. Czy oznacza to, że znamy nowe pytania?

Na ten moment nie podano jeszcze treści pytań, które pojawią się w kolejnej aktualizacji egzaminu teoretycznego. To, co jednak wiemy, to fakt, iż czekają nas zmiany w ich konstruowaniu. Zniknąć ma bowiem możliwość opracowywania pytań przez osoby, które nie należą do komisji opracowującej pytania do egzaminu na prawo jazdy. 

W ten sposób rząd liczy na wyeliminowanie pytań, które są na przykład błędnie sformułowane i stanowią często podstawę do anulowania wyników egzaminu teoretycznego na prawo jazdy.

Zdj. główne: devexcelsure/pixabay.com

Tagi: , ,
Dumny posiadacz prawa jazdy od nieco ponad roku, który dobrze wie jak trudne są początki dla młodego kierowcy. W internecie obecny od ponad 3 lat, jako dziennikarz i copywriter. Miłośnik Formuły 1 i szybkiej jazdy.

0 Komentarze

Zostaw komentarz