sobota, 3 czerwca, 2023
Banner Top

Zdanie prawa jazdy w Polsce nie jest niesamowicie trudne, lecz wiele osób wciąż poszukuje drogi na skróty. Okazuje się, że takową można znaleźć u naszych południowych sąsiadów, czyli w Czechach. 

Statystyki mówią jasno: liczba kierowców i samochodów w Polsce stale rośnie, a zdobycie uprawnień do kierowania samochodem osobowym to cel znacznej części osób wchodzących w dorosłość. Dla wielu zdanie egzaminu praktycznego jest jednak dość trudne, przede wszystkim z racji dość stresującej otoczki wokół niego. 

Ludzie próbują ominąć zdawanie egzaminu w Polsce i jeżdżą do Czech, gdzie niektóre dane mówią o tym, że zdawalność jest nawet dwukrotnie wyższa. W rzeczywistości sprawa nie jest tak prosta. Aby podejść do egzaminu u naszych sąsiadów, należy przede wszystkim przedstawić zaświadczenie o stałym bądź tymczasowym pobycie, a także udowodnić dokumentami, że przebywaliśmy w tym kraju przez minimum 185 dni kalendarzowych. 

Zdjęcie główne: Jan Baborák/unsplash.com

Tagi: , , ,
Dumny posiadacz prawa jazdy od nieco ponad roku, który dobrze wie jak trudne są początki dla młodego kierowcy. W internecie obecny od ponad 3 lat, jako dziennikarz i copywriter. Miłośnik Formuły 1 i szybkiej jazdy.

0 Komentarze

Zostaw komentarz