piątek, 29 września, 2023
Banner Top

Jak pisze „Rzeczpospolita”, w planach rządu znajduje się wprowadzenie przepisów mówiących o podwyższeniu ceny polisy OC w przypadku historii łamania przepisów ruchu drogowego. Trudno znaleźć przeciwników takiego rozwiązania.

Kaganiec na kierowców. Pomysł legislacyjny dotyczyłby podwyżek cen ubezpieczeń OC w przypadku wykrycia znacznej ilości punktów karnych lub wyrządzonych szkód. Nad zmianami w prawie pracuje MSWiA, które jednak nie ujawniło jeszcze najwazniejszych szczegółów działań z tego zakresu. Jedno jest pewne, firmy ubezpieczeniowe miałyby zyskać dostęp do danych kierowców. Takie rozwiązanie wymagałoby jednak daleko idących zmian w przepisach – nie tylko drogowych.

Według ustaleń „Rzeczpospolitej”, o proponowane zmiany od lat walczy Polska Izba Ubezpieczeń. Inspiracją nowelizacji miał być wzór amerykański, gdzie wysokość OC związana jest z historią kierowcy. Trudno jednak wskazać, czy zmiany miałyby zakładane przełożenie na zachowanie kierowców. W końcu, osoba z problemem alkoholowym nie przestanie pić ze względu na podwyżki cen ulubionych trunków, prawda?

(Fot. Pixabay)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz