piątek, 29 września, 2023
Banner Top

Już niedługo obudzimy się w zupełnie nowej (lepszej?) rzeczywistości, w której na drogach będą dominowały pojazdy elektryczne. Zanim się to jednak stanie potrzebujemy kolejnych regulacji prawnych, które przyspieszą ten proces.

O nadchodzących zmianach poinformowało Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, które wskazuje, że już niebawem na polskich drogach pojawią znaki drogowe dotyczące pojazdów z napędem elektrycznym. Miałyby to być przede wszystkim znaki informujące o najbliższych punktach ładowania pojazdów elektrycznych, lub o stacjach paliw wyposażonych w specjalne ładowarki.

Co ciekawe, nowe znaki drogowe o oznaczeniach D-23b, D-23c oraz D-23d, pojawiły się w projekcie zmian ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, a dokładniej w rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Pod uwagę wzięto również sformalizowanie sposobu informowania o punktach ładowania na zbiorczych tablicach informujących o wyposażeniu danego punktu lub placówki.

(Fot. Pixabay)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz