piątek, 29 września, 2023
Banner Top

Do tej pory prawa jazdy wydane przed 2013 rokiem najczęściej były bezterminowe. Nie tak dawno temu uległo to jednak zmianie.

Zmiana w prawie – każde prawo jazdy będzie do wymiany

Do 19 stycznia 2013 roku w Polsce wydawane były bezterminowe prawa jazdy. Wydawało się, że taki dokument będziemy w stanie mieć na całe życie bez większych problemów. Najnowsza zmiana przepisów weryfikuje jednak tę kwestię i każdy kierowca będzie musiał prędzej czy później wymienić swój plastik.

W przypadku osób posiadających dokument z datą ważności, sprawa jest jasna. Okazuje się jednak, iż posiadacze bezterminowego prawa jazdy będą zmuszeni do jego wymiany do końca 2033 roku. Sprawia to, że wszystkim bezterminowym plastikom został w tym momencie nadany termin ważności, a spora grupa kierowców będzie niestety zmuszona do wydania pieniędzy na nowy dokument – nieważne czy teraz, czy dopiero za 10 lat.

Zdj. główne: Julian Hochgesang/unsplash.com

Tagi: , ,
Młody kierowca, który nadal doskonale pamięta swoje zmagania podczas nauki jazdy. Aktualnie student filologii hiszpańskiej, początkujący dziennikarz motoryzacyjny i pasjonat włoskich oraz japońskich aut.

0 Komentarze

Zostaw komentarz