piątek, 22 września, 2023
Banner Top

Według statystyk – co piąty wypadek powodowany jest przez młodych kierowców. W samym 2019 roku spowodowali oni niemal 5 tys. zdarzeń drogowych. Zdobycz technologiczna ma wspomóc budowanie dobrych nawyków.

Przeważającą przyczyną wypadków drogowych wśród świeżo upieczonych kierowców było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Badanie PIU wskazuje, że kierowcy z tej grupy wiekowej lekceważą przepisy częściej niż inni. Aż 73% z nich uważa się za doświadczonych.

Jak przekonuje dyrektor business development w Starter24 – Technologia może pełnić rolę dodatkowego anioła stróża, który będzie pomagał kierowcom, zwłaszcza młodym, kształtować prawidłowe nawyki związane z zachowywaniem odpowiedniej odległości od samochodów, odpowiedniej prędkości, z unikaniem niekontrolowanej zmiany pasa ruchu. Wspólnie z jedną z poznańskich szkół nauki jazdy wdrożyliśmy pilotażowy program pomocy młodym kierowcom w kształtowaniu pozytywnych nawyków na drodze. W samochodach, którymi jeżdżą, zamontowaliśmy urządzenie, które w sposób graficzny lub dźwiękowy ostrzega przed ewentualnym wypadkiem, niekontrolowaną zmianą pasa ruchu czy nadmierną szybkością.

Z niecierpliwością czekamy na wstępne wyniki testów.

(fot. word.poznan.pl)

Tagi: , , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz