sobota, 3 czerwca, 2023
Banner Top

Choć może się to wydawać banalne i oczywiste, to rzadko który kierowca może pochwalić się fundamentalną wiedzą z zakresu prawa drogowego i tak bardzo potrzebną ostrożnością – zwlaszcza w okresie wzmożonego ruchu.

Zasada jest prosta – przestrzegaj ograniczeń.

Trzy miesiące odpoczynku od kierownicy to zbyt łagodna kara dla 24-latki poruszającej się w terenie zabudowanym z prędkością 135 km/h. Niestety, to nie jedyny taki przypadek w ciągu ostatnich kilku dni. Wzmożony ruch uliczny związany z rozpoczynającymi się wakacjami sprawia, że na drogach robi się coraz bardziej nerwowo i niebezpiecznie.

Kolejna niebezpieczna sytuacja na drodze miała miejsce w Toruniu, gdzie rowerzystka wjechała w pieszą. Jak się okazało, obrażenia były na tyle poważne, że kobiety zostały przewiezione do pobliskiego szpitala. Mundurowi zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych.

Policjanci wskazują na to, że pomimo początku okresu wakacyjnego, zatrważająca liczba kierowców lekceważy ograniczenia prędkości. Dbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych, a wakacje niech pozostaną okazją do świętowania.

(Fot. Policja)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz