piątek, 22 września, 2023
Banner Top

Komisja Europejska poinformowała o podjęciu prac nad nowelizacją dyrektywy związanej z systemem prawa jazdy. Zmiany mogą wejść w życie już w ciągu najbliższych dwóch lat!

Nadrzędnym celem jest utworzenie prawa jazdy jednolicie dostępnego dla wszystkich służb policyjnych krajów członkowskich. Przytaczanym argumentem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach oraz ułatwienie podróży wewnątrz Unii Europejskiej. Co więcej, policjanci skorzystaliby na możliwości łatwiejszego wystawiania mandatów i karania kierowców zagranicznych popełniających wykroczenia drogowe na terenie pozostałych krajów członkowskich.

Co ciekawe, wirtualna baza kierowców pozwoliłaby na prześledzenie historii administracyjnej danego kierującego. Dzięki temu, tracąc prawo jazdy za punkty w rodzimym kraju, moglibyśmy zostać ukarani za prowadzenie czterech kółek w krajach członkowskich.

(Fot. Pixabay)

Tagi: , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz