piątek, 22 września, 2023
Banner Top

W najbliższym czasie w Polsce przybędzie odcinkowych kontroli prędkości. Gdzie znajdą się strefy pomiaru, które są nowym sposobem na łapanie piratów drogowych?

Nowe punkty odcinkowej kontroli prędkości

Strefy odcinkowego pomiaru prędkości stosowane były do tej pory wyłącznie na remontowanych odcinkach autostrady A1, z której ostatnio zniknął jeden z nich. Teraz jednak wiemy już, że w najbliższych kilku miesiącach w Polsce takich punktów znajdzie się blisko 40. 

Kilka z nich pojawi się także na polskich autostradach. Trzy nowe odcinki pomiaru pojawią się na A1 (Pomorzany–Bociany, Nowy Ciechocinek–MOP Kałęczynek, Peplin–Swarożyn), dwa na A4 (Balice–Rudno, Kostomłoty–Kąty Wrocławskie) oraz kolejne dwa na autostradzie A2 (Konin, MOP Leonia–Żdżary).

Strefy kontroli prędkości sprawdziły się jako dobry sposób na łapanie osób przekraczających prędkość, stąd decyzja o poszerzeniu działania tego systemu nie powinna być zaskoczeniem.

Zdj. główne: kimi lee/unsplash.com

Tagi: ,
Młody kierowca, który nadal doskonale pamięta swoje zmagania podczas nauki jazdy. Aktualnie student filologii hiszpańskiej, początkujący dziennikarz motoryzacyjny i pasjonat włoskich oraz japońskich aut.

0 Komentarze

Zostaw komentarz