środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Singapur wprowadził w ostatnim czasie nowe zasady dla wszystkich użytkowników skuterów i rowerów elektrycznych. Jeśli chcesz poruszać się po drogach publicznych, musisz obowiązkowo zdać egzamin teoretyczny!

To nowatorskie miasto-państwo, w ostatnim czasie, wprowadziło wiele przełomowych rozwiązań na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju. Jedną z takich zasad jest surowe karanie za jedzenie w komunikacji miejskiej, żucie gum, czy też śmiecenia. Teraz pojawił się nowy przepis dotyczący obowiązkowych testów dla kierowców elektrycznych skuterów i rowerów.

Jak zadecydował Urząd Transportu Lądowego w Singapurze, wszyscy kierowcy elektrycznych rowerów i skuterów będą musieli zdać obowiązkowy test teoretyczny. Można go wykonać online nie później niż do końca tego roku. Co ważne, od 1 stycznia 2022 roku, każdy kierujący elektrycznym pojazdem będzie zobowiązany do posiadania odpowiedniego certyfikatu. Brak śwista poskutkuje grzywną w wysokości 1000 funtów lub więzieniem.

(Fot. Pixabay)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz