środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

To miejsca dobrze znane stałym bywalcom tarnowskiego ośrodka ruchu drogowego. Właśnie tam najłatwiej popełnić błąd podczas egzaminu na prawo jazdy, który może spowodować przerwanie testu.

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie śledzi statystyki, w którym miejscach i za co najczęściej przerywane są egzaminy na prawo jazdy. Na łamach Radia RDN, do sprawy odniósł się dyrektor tamtejszego MORD-u, Paweł Gurgul.

Jak twierdzi, najczęściej do przerwania egzaminu dochodzi na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym na ul. Słonecznej i Starodąbrowskiej. To właśnie tam wychodzą największe błędy. Co więcej, problematyczne jest także skrzyżowanie na ul. Lwowskiej oraz ul. Mostowej z Kołłątaja.

W końcu, do przerwania egzaminu dochodzi także w miejscach, gdzie ulica jest dwupasmowa i otrzymujemy instrukcję zmiany pasa ruchu. Inną kwestią jest wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych, czy też podstawowe wymuszenie pierwszeństwa.

(Fot. Pixabay)

Tagi: , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz