środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Niechlubny rekord został pobity przez mieszkańców powiatu tarnowskiego. W niespełna siedem dni, policjanci tamtejszej drogówki zatrzymali aż 60 uprawnień kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość do 50 km/h.

Według policyjnych statystyk, kierowcy powiatu tarnowskiego mają długą historię przekraczania dozwolonej prędkości. Liczba zatrzymanych uprawnień od początku roku co najmniej szokuje.

Od początku roku, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie średnio co tydzień zatrzymywali po 30 osób, które w terenie zabudowanym rozpędzały się powyżej 50 km/h. Tym samym, średnio tygodniowo trzydziestu kierowców traciło swoje prawa jazdy na 3 miesiące. Ostatni tydzień jednak przeszedł wszelkie oczekiwania. W okresie od 5 do 11 kwietnia aż 60 kierowców oddało tarnowskim policjantom swoje prawa jazdy. Ich indywidualne konta kierowcy powiększyły się o wpis 10 punktów i każdy z nich dodatkowo zapłacił od 400 do 500 złotych grzywny.

przekazał mł. insp. Sebastian Gleń

(Fot. Policja)

Tagi: , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz