piątek, 29 września, 2023
Banner Top

Na egzamin praktyczny w wielu Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego trzeba czekać nawet miesiąc – w ciągu roku czas oczekiwania wydłużył się kilkukrotnie.

„W Warszawie czas oczekiwania wynosi średnio 28 dni, w Poznaniu cały miesiąc, w Katowicach i Krakowie jeszcze dłużej. Jeszcze rok temu kursanci czekali na sprawdzian zaledwie kilka do maksymalnie 10 dni. Problem jest tym większy, że w czasie zarazy coraz więcej osób stawia na prywatny transport, by uniknąć tłoku w autobusach, tramwajach czy metrze. Wielu z dziś zdających na prawo jazdy zdecydowało się na egzamin, by zapewnić sobie bezpieczeństwo” pisze Rzeczpospolita.

By przedstawić skalę problemu, warto sięgnąć po statystyki. Według danych, w Poznaniu do końca września wydano zaledwie 20 tysięcy uprawnień – czyli aż o 14 tysięcy mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Na problemy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego wpływa wiele czynników – największym z nim jest pandemia, która nie tylko wymusza reżim sanitarny, ale również kwarantanne ośrodka w przypadku wykrycia zakażenia wśród pracowników.

(By Rakoon – Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=93052566)

Tagi: , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz