piątek, 29 września, 2023
Banner Top

W ostatni piątek, 23 lipca, toruńska drogówka przeprowadzała akcję dotyczącą przede wszystkim zachowania kierowców wobec pieszych w obrębie oznakowanych przejść oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Kilkudziesięciu policjantów Komendy Policji w Toruniu brało udział w akcji „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi przyglądali się zachowaniom kierowców wobec pieszych. Szczególną uwagą objęto oznaczone przejścia dla pieszych. Policjanci wykorzystywali dron.

Jak się wkrótce okazało, w ciągu jednego dnia, mundurowi wykazali aż 70 wykroczeń zagrażających pieszym. Przewinienia polegały w głównej mierze do niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej. To dopiero zapowiedź szerszej akcji z użyciem powietrznego patrolu.

Drony będą wykorzystywane w miejscach, w których dochodziło do niezwykle groźnych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

(Fot. Policja)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz