środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Rok 2022 oznacza spore zaostrzenie przepisów w kwestii karania za wszelkiego rodzaju wykroczenia. Jazda bez uprawnień będzie teraz bardzo bolesna. 

Kierowcy powoli przyzwyczajają się do nowego, bardzo rygorystycznego taryfikatora, który wprowadzono od 2022 roku. Nie ma się co dziwić, gdyż stawki niektórych mandatów są naprawdę duże i za samo przekroczenie prędkości można pożegnać się z kwotą rzędu 2500 złotych, czyli prawie tyle, ile wynosi wynagrodzenie minimalne brutto. 

Przy okazji zmian w przepisach zajęto się także kwestią jazdy bez wymaganych uprawnień. Wcześniej za kierowanie pojazdem nieuwzględnionym w swojej kategorii prawa jazdy było się „nagradzanym” mandatem w wysokości 300 złotych. W wypadku braku jakichkolwiek uprawnień kara wynosiła 500 złotych. Teraz taki kierowca będzie ukarany mandatem, a w zasadzie grzywną w wysokości 1500 złotych. To nie wszystko. Każde takie wykroczenie ma się kończyć sprawą w sądzie, który może nałożyć na takowego kierowcę zakaz prowadzenia pojazdów na pewien okres. 

Zdj. główne: Jonathan Cooper/unsplash.com

Tagi: ,
Dumny posiadacz prawa jazdy od nieco ponad roku, który dobrze wie jak trudne są początki dla młodego kierowcy. W internecie obecny od ponad 3 lat, jako dziennikarz i copywriter. Miłośnik Formuły 1 i szybkiej jazdy.

0 Komentarze

Zostaw komentarz