piątek, 27 stycznia, 2023
Banner Top

Podsumowując okres całościowo, w Polsce dokument prawa jazdy posiada niemal 22 miliony osób! W samym ubiegłym roku wydano 293 tysiące uprawnień do prowadzenia pojazdów. Największą furorę robi jednak różnica między płciami.

Wynik ten jest o tyle zaskakujący, ponieważ sądząc po dramatycznej sytuacji w kraju i na świecie można było się spodziewać znacznie gorszego rezultatu. Istotnie, największą różnicę zauważyliśmy w grudniu, kiedy to wydano 33 tysięce dokumentów!

Oficjalne dane Centralnej Ewidencji Kierowców zostały opublikowane przez Kancelarię Premiera. To z nich dowiedzieliśmy się, że w roku 2020 najwięcej praw jazdy wydano w mazowieckim (41 098), a najmniej w opolskim (6 829).

Co o wiele bardziej ciekawe, w ubiegłym roku to Panie zdominowały Panów pod względem wydanych dokumentów z wynikiem 148 326 do 144 516!

(Photo by Keith Hamshere/Getty Images)

Tagi: , , , ,
Szymon Kaźmierczak
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz