piątek, 22 września, 2023
Banner Top

Unia Europejska wymusza takie rozwiązanie na koncernach motoryzacyjnych, które już za rok będą zobowiązane do instalacji urządzeń rejestrujących na pokładzie samochodu. W przeciwnym wypadku, samochody nie będą mogły być sprzedawane na terenie krajów członkowskich.

Kolejny etap mobilności przyszłości obejmie wprowadzenie rejestratorów w każdym nowym samochodzie dostawczym lub osobowym. Co ważne, nie mówimy tutaj o popularnych wideorejestratorach a o znanych z lotnictwa „czarnych skrzynkach”, które okazują się być niezwykle przydatne podczas badania przyczyn wypadków komunikacyjnych. Co miałyby zbierać wspomniane rejestratory?

Obecnie mówi się o informacjach na temat prędkości, aktywacji hamulców, nachylenia pojazdu czy statusu systemów bezpieczeństwa. Zgromadzone informacje miałyby ułatwić służbom identyfikowanie przyczyn wypadków lądowych.

Co wy na to?

(Fot. Pixabay)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz