środa, 22 marca, 2023
Banner Top

Unia Europejska regularnie stara się poprawić bezpieczeństwo na drogach. W tym celu wprowadzane jest między innymi obowiązkowe wyposażenie samochodów, do którego od 6 lipca 2022 roku dołączy czarna skrzynka. 

Nowe rozporządzenie Unii Europejskiej wchodzi w życie 6 lipca. Aktualizuje ono listę wyposażenia obowiązkowego w nowych modelach wyprodukowanych po tej dacie. Wprowadzenie tego do wszystkich nowych aut nastąpi za to w niedalekiej przyszłości. 

Czarne skrzynki to nic innego jak rejestratory parametrów podczas jazdy. Będą zbierały i zapisywały informacje takie jak prędkość auta, stopień otwarcia przepustnicy, nacisk na hamulec, ruchy kierownicy i inne dane, które pomogą w ustaleniu przyczyn oraz przebiegu wypadków drogowych. Dane te będą jednak udostępniane jedynie na szczególne życzenie organów ścigania. Ma to pozwolić na poprawę bezpieczeństwa na europejskich drogach.

Zdj. głowne: Sam Moghadam Khamseh/unsplash.com

Tagi: , ,
Hubert Grabowski
Dumny posiadacz prawa jazdy od nieco ponad roku, który dobrze wie jak trudne są początki dla młodego kierowcy. W internecie obecny od ponad 3 lat, jako dziennikarz i copywriter. Miłośnik Formuły 1 i szybkiej jazdy.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz