piątek, 29 września, 2023
Banner Top

Wakacje już za nami, więc pora na tradycyjne podsumowania. Jak co roku polska policja udostępniła statystyki dotyczące popełnianych wykroczeń. 

Wakacje to okres wzmożonego podróżowania przez Polaków. Wyjazdy do znajomych czy na zaplanowane urlopy sprawiają, że jest to okres szczególnej uwagi dla policji, która pokazała statystyki dotyczące minionych wakacji.

To, co jest bardzo pozytywną informacją, to fakt, że spadła liczba wypadków, a także osób rannych lub zmarłych w ich wyniku. Policjanci podczas tegorocznych wakacji odnotowali 5216 wypadków, czyli prawie 400 mniej niż rok temu, 479 zgonów (w 2020 ta liczba wynosiła 500) oraz 6172 osoby ranne (spadek o prawie 400 osób).

Lepiej wygląda również informacja dotycząca zatrzymanych praw jazdy. Co prawda polska policja nie udostępniła statystyk dotyczących dokładnie tego okresu, a jedynie czasu od początku roku. W 2021 roku za przekroczenie prędkości uprawnienia straciło 41029 kierowców oraz zatrzymano ponad 69 tysięcy nietrzeźwych kierowców.

Zdjęcie główne: AndrzejRembowski/pixabay.com

Tagi: , ,
Dumny posiadacz prawa jazdy od nieco ponad roku, który dobrze wie jak trudne są początki dla młodego kierowcy. W internecie obecny od ponad 3 lat, jako dziennikarz i copywriter. Miłośnik Formuły 1 i szybkiej jazdy.

0 Komentarze

Zostaw komentarz