środa, 7 czerwca, 2023
Banner Top

Zmiany w ramach obostrzeń w związku z sytuacją epidemiologiczną powodują chaos legislacyjny i prawny, który sprawia, że niezwykle ciężko jest być na bieżąco z obowiązującymi przepisami.

Zakrywanie ust i nosa w samochodach nie jest już regulowane prawnie. Obecnie, prawo to obowiązuje jedynie w transporcie publicznym. Jednakże, jeszcze nie tak dawno firmy przewozowe i Polacy musieli mierzyć się z absurdalnymi przepisami, które co chwilę były nowelizowane.

Kontrowersje budziły także przepisy dotyczące poruszania się samochodem z powyżej siedmioma miejscami. Takim pojazdem mogą jeździć wyłącznie cztery osoby – nie dotyczy to jednak osób wspólnie zamieszkujących. Przypominami, że to ograniczenie nadal obowiązuje w pojazdach prywatnych i firmowych!

Kolejnym wciąż obowiązyjącym przepisem jest nakaz zakrywania ust i nosa podczas jazdy na rowerze i biegania. A przynajmniej do 29 listopada.

Co z seniorami? Osoby, które skończyły 70. rok życia wciąż nie mogą opuszczać domu poza ujętymi w rozporządzeniu wyjątkami dotyczącymi – wykonywania czynności służbowych i zawodowych; zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego; sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.

(Photo by Trnava University on Unsplash)

Tagi: , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz