niedziela, 2 kwietnia, 2023
Banner Top

Złe wieści dla polskich kierowców. Rządzący chcą wykorzystać bramownice pozostałe po systemie viaTOLL w celu pomiaru prędkości kierowców. 

W październiku 2021 roku system viaTOLL został zastąpiony przez e-TOLL, który korzysta z geolokalizacji oraz GPS-u. Z tego powodu na drogach szybkiego ruchu znajdziemy wiele bramownic viaTOLL, które stoją niewykorzystane. Niedługo ma się to zmienić, gdyż rządzący już wymyślili, co można z nimi zrobić. 

Stojące bez celu bramownice viaTOLL mogą bowiem posłużyć w celu stworzenia systemu odcinkowego pomiaru prędkości, a co za tym idzie – do karania kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość na danym odcinku. Informację o tym pomyśle potwierdził nawet wiceminister infrastruktury Rafał Weber. W ten sposób stworzono już odcinkowy pomiar prędkości na obwodnicy Warszawy na drodze S8. Niebawem będzie trzeba więc bardzo uważać na drogach szybkiego ruchu. 

Zdjęcie główne: Denny Müller/unsplash.com

Tagi: , , , , ,
Hubert Grabowski
Dumny posiadacz prawa jazdy od nieco ponad roku, który dobrze wie jak trudne są początki dla młodego kierowcy. W internecie obecny od ponad 3 lat, jako dziennikarz i copywriter. Miłośnik Formuły 1 i szybkiej jazdy.

Powiązanie artykuły

0 Komentarze

Zostaw komentarz