piątek, 29 września, 2023
Banner Top

Jak czytamy, część pracowników WORD Katowice rozpoczęła strajk. Wchodzący w nich związkowcy z Solidarności ’80 domagają się 1500 złotych podwyżki. Oficjalnym powodem było obniżenie pensji egzaminatorów o tysiąc złotych w 2010 roku.

Jak czytamy w najnowszym wydaniu katowickiej Wyborczej, strajk jest naturalnym skutkiem braku możliwości dojścia do porozumienia z szefostwem tamtejszego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Z kolei kierownictwo argumentuje swoją decyzję brakiem odpowiednich środków pieniężnych na podwyżki. Egzaminatorzy mają zarabiać w chwili obecnej od 4 do 8,2 tysięcy złotych brutto. Jak pisze Wyborcza, WORD Katowice miał zamknąć ubiegły rok stratą wysokości 2,4 milionów złotych – stąd decyzja odmowna w sprawie podwyżek. Niemniej jednak, jak się dowiadujemy, kierownictwo Ośrodka zaproponowała podwyżkę w wysokości 500 złotych, na które zgodziły sie dwa inne związki zawodowe działające w Ośrodku.

(Fot. Pixabay)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz