piątek, 22 września, 2023
Banner Top

Zmiany zawarte w nowelizacji odbiły się szerokim echem wśród zmotoryzowanej społeczności. Poprawki dotyczą między innymi ujednolicenia prędkości w obszarze zabudowanym, czy zakazu jazdy „zderzak w zderzak”.

Już od czerwca, bez względu na porę dnia, po mieście będziemy poruszać się z maksymalną prędkością 50 km/h. Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym istnieje taki podział – a raczej istniał.

Nie oznacza to jednak, że nie mamy stosować się do znaków. W niektórych miejscach, zwłaszcza na dwupasmowych ulicach, nadal będziemy mogli się poruszać z większą prędkością.

Poza tym, musi przyzwyczaić się do tego, że pieszy ma pierwszeństwo nie tylko na przejściu, ale również przed nim. Jeśli chodzi o drogi szybkiego ruchu, zakazana zostanie jazda „zderzak w zderzak”. Odległość od poprzedzającego samochodu musi wynosi połowę utrzymywanej prędkości.

(Fot. Policja)

Tagi: , , ,
Od roku zawodowo pisze o motoryzacji. Fan amerykańskich muscle carów i przemysłu motoryzacyjnego. Samozwańczy, hobbystyczny mechanik. Wielki miłośnik wszystkiego, co ma silnik i jeździ.

0 Komentarze

Zostaw komentarz